Dreiserov veliki dan, Kinezi u bazenu, Li u gimnastici

Tokio (Associated Press) -Caleb Drexel osvojio je svoju prvu pojedinačnu zlatnu medalju, Kineskinje su završile rekordnu štafetu, a Sunisa Lee iz Sjedinjenih Država osvojila je žensku višebojnu zlatnu medalju u gimnastici.
Nakon što se najveća dnevna akcija 6. dana Olimpijskih igara u Tokiju odigrala u bazenu, Li je zablistao u večernjoj gimnastici, a suigračica Simone Byers gledala je s tribina.
Lee je postala peta uzastopna Amerikanka koja je osvojila olimpijsko žensko prvenstvo u višeboju. U briljantnom i natjecateljskom finalu pobijedila je Rebecu Andrade (Rebeca Andrade) iz Brazila.
Leejev ukupni rezultat od 57.433 boda dovoljan je da nadmaši Andradea. Brazilka je osvojila prvu višebojsku gimnastičku medalju za latinoameričkog sportaša, ali je propustila zlatnu medalju kada je dva puta izašla iz granica u svom natjecanju na terenu.
Ruska gimnastičarka Angelina Melnikova osvojila je brončanu medalju dva dana nakon što je Republiku Kinu dovela do zlatne medalje u ekipnom finalu.
Drexel, nasljednik Michaela Phelpsa iz Sjedinjenih Država, pobijedio je na 100 metara slobodnim stilom s olimpijskim rekordom od 47,02 sekunde-samo šestinom ispred branitelja naslova Australije Kylea Chalmersa. To mu je omogućilo da osvoji četvrtu zlatnu medalju u svojoj karijeri. Prethodne tri bile su štafetne utrke.
“Vrlo je različito. Mislim da sam mislio da će biti, samo to ne želim priznati ”, rekao je. “Mnogo je teže. Morate se osloniti na sebe, nitko vas ne može spasiti. ”
Najdramatičniji meč dana bio je taj da je Kina postavila svjetski rekord u ženskoj štafeti 4x200m slobodno, što je iznenadilo Sjedinjene Države i Australiju.
Katie Ledecky zauzela je treće mjesto kao štafeta za američki tim, gotovo 2 sekunde iza kineske i iza australske momčadi.
Ledecky je nadmašila Australijanku Leah Neale i smanjila zaostatak s kineskom igračicom Li Bingjie, ali je na kraju nije uspjela sustići.
Li je dodirnuo loptu u svjetskom rekordu od 7 minuta i 40,33 sekunde. Također je postavila olimpijski rekord u osvajanju prvenstva na 200 metara leptir prije štafetne utrke.
"Dok nisam završila 200 udaraca leptirom, naš trener mi je rekao: 'Ti si u štafeti', nisam znala da to radim", rekla je preko tumača. "Ne znam ni plivati ​​200 metara, iako imam kvalitetu i razinu treninga na 200 metara."
Amerikanci su srebrnu medalju osvojili u 7: 40.73, dok je Australija brončanu medalju osvojila u 7: 41.29. Sva tri osvajača medalja oborila su svjetski rekord 7: 41.50 koji su Australci postavili na Svjetskom prvenstvu 2019. godine.
Srbin broj jedan pobijedio je svog omiljenog japanskog igrača Keija Nishikorija sa 6-2 i 6-0 kako bi ušao u polufinale i produžio svoju ponudu za Gold Slam.
Steffi Graf 1988. bila je jedina tenisačica koja je u istoj kalendarskoj godini osvojila sva četiri Grand Slam turnira i zlatne olimpijske medalje.
Đoković je ove godine osvojio Australian Open, French Open i Wimbledon, a za kompletiranje Zlatnog slema potrebni su mu olimpijski prvak u Tokiju i trofej US Opena.
U ženskoj konkurenciji u meču za zlatnu medalju sastat će se Švicarka Belinda Benčić, koja je zauzela 12. mjesto, i Markta vondrosova iz Češke u finalu Otvorenog prvenstva Francuske 2019. godine.
Benčić je svladao kazahstansku igračicu Elenu Lebakinu 7-6 (2), 4-6, 6-3. U trećem kolu von Drusova, koja je eliminirala Naomi Osaku, pobijedila je 6-3, 6-1. Četvrti nosilac Ukrajinka Elena Svitolina.
Austrijanac Sepp Straka ulovio je 4 ptičice u posljednjih šest rupa i pucao 63, 8 ispod nominacije, vodeći tajlandski jazz Jane Watananon u prvom kolu muškog golfa. Štap.
Belgijski Thomas Peters bio je prvi na brončanoj medalji u Rio de Janeiru prije pet godina. Pucao je 30 i 65 na leđa devet rupa.
Meksikanac Carlos Ortiz (Carlos Ortiz) također je u idealnim bodovnim uvjetima postigao 65 bodova na terenu, toliko primitivan da su igrači prvi put stigli bez travnjaka, jer je zatvoren dva mjeseca.
Američki svjetski prvak u skoku s motkom Sam Kendricks (Sam Kendricks) propustit će Olimpijske igre nakon pozitivnog testa na COVID-19.
Kendricksov otac objavio je na društvenim mrežama da njegov sin nema simptome, ali rečeno mu je da je bio pozitivan na testu u Tokiju te je odustao od natjecanja.
Olimpijski odbor SAD -a i Paraolimpijski odbor potvrdili su vijest i izjavili da je Kendricks izoliran u hotelu.
Kendricks je osvojio brončanu medalju na Olimpijskim igrama 2016., a na posljednja dva svjetska prvenstva osvojio je zlatnu medalju. On drži američki rekord od 6,06 metara (19 stopa).
Ubrzo nakon što je objavljeno da je Kendricks pozitivan, drugi skakač motkom, Argentinac Germán Chiaraviglio, rekao je da je također ispao iz igre jer je bio pozitivan.
Iako je Hachimura pridonio 34 boda, japanska je momčad prvi put nakon 45 godina osvojila olimpijsko prvenstvo u muškoj košarci, no ipak nije uspjela.
Luka Dončić postigao je 25 poena, 7 skokova i 7 asistencija u još jednoj impresivnoj izvedbi u 26 minuta. Zoran Dragić osvojio je 24 boda, a Slovenija 116 na Olimpijskim igrama u Tokiju. -81 Poraženi Japan ostaje neporažen.
Američke odbojkašice na pijesku Kelly Klaas i Sarah Sponsil pobijedile su Keniju u samo 25 minuta, što je najbrža igra za žene od kada su Olimpijske igre usvojile trenutni format.
Američki par pobijedio je Brackcides Khadambi i Gaudencia Makokha s 21-8 i 21-6 povisivši rezultat na 2-0 i gotovo sigurno izborio plasman u osminu finala nokautom.
Ova je igra najbrža igra od kada je FIVB 2002. usvojio bodovanje na reliju i najbolji od tri sustava.
Pobijedili su i Amerikanci Phil Dalhausser i Nick Lucena. Pobijedili su Argentinca Juliana Azaada i Nicolasa Capogrossa rezultatom 21-19, 18-21, 15-6, povisivši rezultat na 2-1 u drugom kolu. Ovo je dobra stvar za barem još jednu utakmicu u Tokiju.

Vrijeme objave: srpanj-30-2021